Sunday, 28 Feb 2021

Sabah Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şurana seçkilərdir

Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuranın yeni tərkibinin formalaşdırılması üçün keçiriləcək seçkidə iştirak etmək istəyən vətəndaş cəmiyyəti institutlarının qeydiyyatı başa çatmışdır. 26 yanvar 2021-ci il tarixindən 09 fevral 2021-ci il tarixinədək müraciət edən 98 vətəndaş cəmiyyəti institutu qeydiyyata alınmışdır.

Xatırladaq ki, Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuraya seçki ilə bağlı səsvermə 19 fevral 2021-ci il tarixində saat 10:00-dan – 15.00-dək Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin böyük akt zalında (Üzeyir Hacıbəyli, 68) keçiriləcək.

Qeyd edək ki, seçkidə iştirak etmək üçün müraciət edən 21 nəfərin namizədliyi təsdiq edilib.

1. Sahib Məmmədov – “Vətəndaşların əmək hüquqlarını müdafiəsi liqası”

2. Fərhad Abdulov – “Uşaq və Yeniyetmələrə Dəstək” İctimai Birliyi

3. Nübar Nizamova – İctimai fəal vətəndaş

4. Əntiqə Qurbanova – “D.Əliyeva adına Azərbaycan Qadınlarının Hüququnun Müdafiə Cəm iyyəti İctimai Birliyi

5. Lyudmila Xəlilova – “Qadınlar Bələdiyyələrin İnkişafı Uğrunda” İctimai Birliyi

6. Mehriban Zeynalova – “Təmiz Dünya” Qadınlara Yardım İctimai Birliyi

7. Fariz Əkbərov – “Azərbaycan Uşaqları” İctimai Birliyi

8. Nailə İsmayılova – “Yeni Həyat” Humanitar və Sosial Dayaq İctimai Birliyi

9. Afaq Əhmədova – Beynəlxalq Sülh Araşdırmalar və İnkişaf İnstitutu

10. Vəfa Abbasova – “Azərbaycan Qadınları Respublika Cəmiyyəti”

11. Əliməmməd Nuriyev – “Konstitusiya” Araşdırmalar Fondu

12. Rahilə Mehtiyeva -“Sosial-İqtisadi və Ekoloji İnkişaf” İctimai Birliyi

13. Fərid Məlikov – “İqtisadi və Sosial Təşəbbüslərdə Tərəfdaşlıq” İctimai Birliyi

14. Fəridə Vəliyeva – “Miqrasiya Proseslərinin Tədqiqi” İctimai Birliyi

15. Kəmalə Aşumova – Ümidli Gələcək Sosial Təşəbbüslər İctimai Birliyi

16. Qəmzə Yusubova – Ekoloji Maarifcilik və Monitoring İctimai Birliyi

17. Zərif Mehtiyeva – İlham Əliyevin Könüllüləri İctimai hərəkatının məsul şəxsi

18. Məmmədhəsən Həsənov – “Mina Qurbanlarının Sosial və İqtisadi Problemlərinin Həllinə Kömək” İctimai Birliyi

19. Elnarə Məhərrəmova – “Regional Sosial-İqtisadi İnkişaf üzrə Maarifləndirmə” İB

20. Hafiz Həsənov – “Hüquq və inkişaf” İctimai Birliyi

21. Mirəli Hüseynov – “Demokratiyanı Öyrənmə” İctimai Birliyi